VI OSTROŁĘCKI KONGRES MAŁŻEŃSTW 14.04. 2018 r.

RUSZYŁY ZAPISY NA VI OSTROŁĘCKI KONGRES MAŁŻEŃSTW !!!

Zapraszamy małżeństwa oraz osoby zainteresowane na VI Ostrołęcki Kongres Małżeństw, który odbędzie się w dniu 14.04.2018 r. w Ostrołęce w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Skowrońskiego 7(dzielnica Stacja).

Tym razem temat przewodni kongresu to: „Relacje w małżeństwie, a ich wpływ na wychowanie dzieci?”, a gościmy specjalnymi będą Anna i Janusz Wardakowie, którzy od 22 lat są szczęśliwym małżeństwem i rodzicami dziesięciorga dzieci. Angażują się jako liderzy akademii Familijnej w Polsce, od początku jej działalności. Prowadzą Doradztwo rodzinne i wychowawcze.

Autorzy licznych wykładów i prelekcji, a także artykułów prasowych, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu. Zajmują się także działalnością pod nazwą „Akademia Wardakowie. pl”, w ramach której są organizowane wykłady i warsztaty nt. małżeństwa i rodziny.

Dlaczego warto uczestniczyć w Kongresie?

Znajdując się w wirze codzienności rzadko zastanawiamy się co możemy zrobić, żeby relacje w małżeństwie były źródłem radości i jak duży wpływ mają one na wychowanie naszych dzieci. Często dziwimy się dlaczego nasze pociechy zachowują się tak, a nie inaczej. Nie widzimy powiązania miedzy zachowaniem dzieci, a naszym zachowaniem wobec siebie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że bardzo często ich zachowanie jest lustrem w którym możemy się przeglądać.

Jako młodzi ludzie marzymy o pięknie cudownego małżeństwa. Z nadzieją i pełni zaufania wchodzimy w związek małżeński. A po kilku latach zaczynają się problemy, które wydają się nam nie do przeskoczenia. Z biegiem lat okazuje się, że nie tylko my mamy problemy, ale także nasze dzieci. Zaczynamy zadawać sobie pytania, które często zostają bez odpowiedzi.

– Dlaczego uczucia stygną i jedno z nich lub obydwoje stwierdzają, że nie mają siły ani zdolności, by kochać w oczywisty sposób niedoskonałą osobę?

– W jaki sposób nasze relacje małżeńskie wpływają na wychowanie dzieci ?

– Dlaczego tak ważne jest przebaczenie w rodzinie?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas Kongresu.

Aby związek był udany, potrzebna jest praca zespołowa i obydwie osoby muszą umieć ponosić wiele osobistych wyrzeczeń. Dlatego też podczas pracy w parach będziecie mieli okazję porozmawiać ze sobą o doznaniach i dzięki temu wychodzić naprzeciw swoim oczekiwaniom.

Kongres to dobry czas, aby pobyć ze sobą razem w miłej i przyjemnej atmosferze i przyjrzeć się swojej rodzinie.

W programie nie zabraknie również elementów na celebrację i świętowanie waszego małżeństwa. Ale nie chcemy zdradzać teraz wszystkiego co zaplanowaliśmy, niech pozostanie to więc niespodzianką.

Dodatkowe informacje:

Kongres rozpoczynamy Mszą świętą w Kościele pw. NMP Królowej Rodzin, adres: ul. Kaczyńska 33, 07-410 Ostrołęka. Po zakończonej Mszy świętej przechodzimy do Szkoły Podstawowej nr 3, adres: ul. Skowrońskiego 7, 07- 417 Ostrołęka. Kościół oddalony jest od szkoły 1000 m.

Do dyspozycji uczestników kongresu będzie szatnia oraz bezpłatny parking. Będzie również stoisko z książkami i płytami CD, które będzie można nabywać w trakcie przerw.

Zapisy i zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: ukaliszewska@poczta.onet.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, miejscowość i nr telefonu.

Zwrotny mail będzie zawierał wszelkie informacje potrzebne do ukończenia rejestracji.

Dla osób, które nie korzystają ze skrzynki pocztowej podajemy numer telefonu: 693 675 244 – Ula Kaliszewska

Koszt jednej wejściówki to 15 zł (małżeństwo 30 zł).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekolekcje ogólnopolskie, Wydarzenia ogólnopolskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.