Przasnysz – Soli Deo per Mariam

Wspólnota Soli Deo per Mariam przy par. św. St. Kostki w Przasnyszu. 

Termin spotkań – w każdą środę tygodnia po Mszy św. o 18:30

Miejsce spotkań – sala o. Berdarda Kryszkiewicza w klasztorze 

Opiekun wspólnoty – O. Wiesław Wiśniewski CP – Przeor klasztoru i Proboszcz parafii (od września 2014 r.)

Lider świecki – od 09.2017 r. – Marta Smolińska 

Kontakt do lidera – mibtec@wp.pl

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Soli Deo per Mariam” powstała w roku 2010 przy Kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Skupia  grupę ludzi poszukujących bliskości Boga.  Nasza Wspólnota uwielbia Pana Boga poprzez :

  • Modlitwę i śpiew,
  • Rozważanie słowa Bożego,
  • Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,
  • Godzinę Chwały,
  • Udział w Mszach Św. z modlitwą o uzdrowienie.

Każdy członek Wspólnoty posługuje przynajmniej w jednej z diakonii : Liturgicznej, Muzycznej, Maryjnej, Modlitewnej, Miłosierdzia Bożego, Biblijnej, Medialnej, Modlitwy za Miasto oraz Porządkowej – „Ora et labora”.

Jako Wspólnota bierzemy udział w corocznych  Ogólnopolskich Zjazdach Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie oraz organizujemy wraz z Wspólnotą „ Parakletos” z Białołęki Dni Skupienia.

Obecnie przygotowujemy się do Rekolekcji Ewangelizacyjnych  REO, które będą trwały od 22 marca do 10 maja 2017r. To już nasze drugie rekolekcje, które organizuje i posługuje w nich nasza Wspólnota. Na REO zostali zaproszeni wszyscy, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem oraz bardziej Go odkryć w swoim życiu.

Zapraszamy :  https://www.facebook.com/OdnowaPrzasnysz

Na naszej stronie  ewangelizujemy zamieszczając  codziennie słowo Boże, opisujemy najważniejsze wydarzenia i tworzymy galerię zdjęć  z życia Wspólnoty.