Srebrny jubileusz Wspólnoty Matki Bożej Fatimskiej

W sobotę 18 listopada 2017 roku przeżywaliśmy srebrny Jubileusz istnienia Wspólnoty Matki Bożej Fatimskiej w Płocku. Wspólnota ta istnieje nieprzerwanie od 25 lat i jest pierwszą wspólnotą powstałą w naszej Diecezji.

Uroczystość  rozpoczął o godz. 9.30 modlitwą na zawiązanie wspólnoty ks. Marcin Stankiewicz – opiekun grupy. Głównym punktem przeżywanego jubileuszu była Eucharystia, której przewodniczył ks. kan. Stanisław Górski, proboszcz parafii. Kazanie wygłosił zaprzyjaźniony ze wspólnota ks. Grzegorz Przybyłek, diecezjalny egzorcysta i proboszcz parafii Świętej Trójcy w Wyszogrodzie. Podczas trwania jubileuszu uczestnicy wysłuchali katechezy wygłoszonej przez pierwszego opiekuna i założyciela wspólnoty – ks. Lecha Piórkowskiego. Przypomniał radość i entuzjazm pierwszych spotkań, trudności które się pojawiały, m.in. że pierwsza nazwa wspólnoty to Wschodzace Słońce. Mówił także o drodze niemowlęctwa Bożego. Były także inne świadectwa, wspólna Agapa z tortem, adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka oraz śpiew Akatystu ku czci Ducha Świetego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z parafii i wspólnot, Wydarzenia diecezjalne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.