Diecezjalny Dzień Wspólnoty

W roku Złotego Jubileuszu Odnowy katolickiej na świecie zapraszamy do wspólnego przeżywania XXIV Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Płockiej, który odbędzie się w sobotę – 29 kwietnia 2017 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Modlinie.
Motywem przewodnim spotkania są słowa św. Pawła z listu do Efezjan „ … nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga” (Ef 2.19).

Program dnia wspólnoty

9.30 Powitanie i zawiązanie wspólnoty.

10:00 Katecheza I – ks. dr Wojciech Nowacki

10:45 Modlitwa uwielbienia

11.00 katecheza II – ks. dr Wojciech Nowacki

11.45 Przygotowanie do Eucharystii.

12:15 Eucharystia – przewodnictwo i słowo Jego Ekscelencja Piotr Libera, biskup płocki.

13:30 Przerwa – czas na słowo z siostrą i bratem – kawa, herbata, kanapka, ciastko. (W czasie przerwy spotkanie organizacyjne dla osób jadących do Rzymu na Złoty Jubileusz )

15:00 Godzina uwielbienia Bożego Miłosierdzia – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, uwielbienie.

16:00 Zakończenie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ks. dr Wojciech Nowacki jest kapłanem diecezji łomżyńskiej, doktorem teologii dogmatycznej, wykładowcą w WSD w Łomży a od 2016 r. proboszczem par. Bożego Ciała. Z Odnową Charyzmatyczną jest związany od 1984 r. Przez 12 lat pełnił posługę jako przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym (KZK). Obecnie koordynator diecezji łomżyńskiej i członek Rady KZK. Podczas spotkania Rady ICCRS został wybrany do tejże rady jako przedstawiciel Europy środkowo-wschodniej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia diecezjalne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.