Życzenia Wielkanocne 2018

Niech Świata Wielkanocne zasieją w nas Dobrą Nowinę: Jezus zmartwychwstał, jest nadzieja dla Ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła! Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie!

„Chrystus umarł i zmartwychwstał, raz na zawsze i dla wszystkich, lecz moc zmartwychwstania, to przejście z niewoli zła do wolności dobra musi dokonywać się zawsze, w konkretnych przestrzeniach naszego istnienia, w naszym codziennym życiu. Jak wiele pustyń także i dziś musi przejść człowiek! Zwłaszcza tę pustynię, która jest w jego wnętrzu, kiedy brakuje miłości do Boga i bliźniego … Ale Boże miłosierdzie może sprawić, aby zakwitła nawet najbardziej jałowa ziemia, może przywrócić życie wysuszonym kościom” (Papież Franciszek).

Pozwólmy się odnowić przez miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Duch Święty wypływający z przebitego Serca Jezusa odnawiał nasze rodziny i wspólnoty, niech moc Jego Ducha przekształci całe nasze życie. Stańmy się narzędziami tego miłosierdzia, kanałami, przez które Bóg może nieść Dobrą Nowinę i nawadniać ziemię, aby rozkwitła sprawiedliwość i pokój.

Owocnych Świat Paschy 
życzą – ks. Adam Brzeziński oraz Andrzej Głuchowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje inne, Modlitwa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.